Carpe diem - Tanec – různé druhy

Street dance, Hip hop, Line dance, Dance workout informace zde

Dance workout Ráda tancuješ a ještě radší si dáš do těla ve fitku? Tak potom je skupinová lekce Dance workout přímo pro tebe. 

55 minut dlouhá lekce spojuje cardio, posílení a tvarování celého těla. Kam zmizel tanec? Cviky jsou sestaveny do jednoduchých tanečních choreografií, které ti nejen skupinovku promění v zábavnou taneční party, ale ještě ke všemu si je můžeš kdykoliv zacvičit doma.

Street dance

Street dance zahrnuje všechny pouliční tance, ve kterých si nachází stále větší oblibu mladá generace. Mezi taneční techniky a styly, které lze do Street dance zařadit patří hip hop new style, hip hop old style (klasický, počáteční hip hop), hype, funky, součástí toho je jako úplně první lockin‘, dále pak poppin‘ a house. Všechny tyto tance jsou neoddělitelně spjaty s konkrétní hudbou a životním stylem.

Tanečníci se pohybují volně a dokonce se snaží vymýšlet a tvořit svůj vlastní osobní styl. Improvizace je základem většiny pouličních tanců, i když i zde najdeme promyšlené choreografické prvky, smíšené právě s improvizací.

Street Dance, který lektoruje Christina Jelínková pod dohledem Lucie Mercové.

V lekcích se budou nacvičovat kroky, krátké sestavy, taneční hry a důraz se klade i na domácí opakovaní sestav a improvizaci na hudbu.

Tento styl tančení je vhodný pro děvčata i chlapce, kteří mají rádi tanec.

Lekce je pro děti od 10 let. Děti a mládež tancují spolu. Letos tréninky 2x týdně.

Tenec Lucie Mercová Karlovy Vary Carpe diem

Hip hop

Hip Hop je styl populární hudby. Je tvořen ze dvou hlavních elementů: Rapování (také známé jako MC-ing) a Dj-ing , ale také s breakdancem a graffiti. Toto jsou 4 hlavní součásti hip hopu a kultury pohybu, které začali na počátku 70. let v New Yorku Afroameričané a Latinoameričané. Termín „Rap“ je mnohdy brán jako synonymum ke slovu hip hop, ale je také používán jako odvolání se na praxi, která je jediná a nejdůležitější součást hip hopu.  

Hip hop, který lektorují Nikol Krejčí a Denisa Staňková.

V lekcích se budou nacvičovat kroky, krátké sestavy, taneční hry a důraz se klade i na domácí opakovaní sestav a improvizaci na hudbu.

Tento styl tančení je vhodný pro děvčata i chlapce, kteří mají rádi tanec.

Lekce je pro děti od 10 let. Letos tréninky 2x týdně.

Line dance

Tanec linedance je pro každou dívku bez rozdílu postavy či talentu.

Je tanec v řadách, které jsou za sebou i vedle sebe. Tančí se bez partnera. Zvolí se jednoduchá choreografie, která se stále opakuje a vztahuje se k jedné skladbě. Kroky jsou jednoduché a uchopitelné pro všechny. Tančí se do všech směrů v místnosti. Pokud máš ráda hudbu, pojď si to vyzkoušet. Věkové omezení neexistuje. Volíme různé styly hudby, latinu, modernu, sambu.

Kurz je na celé pololetí – choreografie se opakují v každé lekci a učí se další nová.

Lekce pro dívky a ženy od 16 let.