....

 

 


Lektorka Lucie Mercová

BAZÉN ZŠ Krušnohorská - na Růžáku - kapacita 20 lidí

Aqua aerobik v přechodové vodě - voda dosahuje od prsou do podpaží. Vhodné i pro neplavce. Pokud máte "respekt" z hluboké vody, doporučujeme právě tento typ cvičení. Ve vodě všude stačíte. Aqua aerobik provozujeme na Růžáku od roku 2009. V lednu 2019 slavíme 10 let !!!!

Lekce se skládá 45 minut cvičení / 5 minut plavání / Vhodné i pro těhotné

Nový kurz školní rok  18.září 2018 - 13.červen 2019
Neplaveme 19.2.,21.2.,18.4.2019

Vstup na jednotlivé lekce - přes rezervační systém pouze v úterý od 18:00 hodin.

Těšíme se na Vás.

Úterý  
18.00-18.50hod.

Lektorka:

Lucie Mercová
I.pololetí
2019/2020


1 týden v září upřesníme cenu
rezervace
možná
od 13.června 2019 zálohou 500,- Kč
II.pololetí
2018/2019
od 5.únor do 11.června 2019
Cena:
1530,- Kč /18 lekcí
volná 4 místa

Čtvrtek 18.00-18.50hod.

Lektorka:

Lucie
Mercová

 

I.pololetí
2019/2020

1 týden v září upřesníme cenu

rezervace
možná
od 13.června 2019 zálohou 500,- Kč
II.pololetí
2018/2019
od 7.února  do 13.června 2019
Cena:
1445,- Kč /17 lekcí
obsazeno, pouze jako náhradník - v den cvičení sms, pokud je volno odpovím :-)

Jaké lekce nabízíme:

Kurz má 16 - 17 lekcí za pololetí. Tento školní rok 2018 - 2019
První týden  se seznámíme s vodou - cvičení aqua aerobiku bez pomůcek - zaměření na posílení core a stability páteře, využití odporu vody a různé hloubky
Druhý týden - cvičení aqua aerobiku s vodní pomůckou žížalou či nudlí, která se noří do vody a posiluje všechny partie těla
Třetí týden - cvičení aqua aerobiku - kruhový trénink - využití dynamiky a pomůcek - činky, packy, disky, nudle, tyče, pásy
Čtvrtý týden - cvičení aqua aerobiku s pásy, které se dávají na ruce , nohy nebo do pasu a posiluje se celé tělo
Pátý týden - cvičení aqua aerobiku s tyčí, disky, činkami a packami a mění se celou hodinu na posílení horní partie těla
Od dalšího týdne - opět opakujeme cvičení od 1 - 5 týden.

Jak vypadá lekce:

Nejprve je nutné organismus zahřát, připravit na zátěž (warm-up).Následuje warm-up 2, kde se intenzita pohybů zvyšuje.Hlavní část hodiny provádíte aerobní cviky, které rozvíjejí sílu a vytrvalost a tvarují postavu.Cvičení se zrychluje, používají se pomůcky.Uvolňovací fáze, relaxace a na závěr se tělo musí znovu zahřát,aby člověk odcházel z bazénu s pocitem tepla.

Aqua aerobic forma pohybu cvičení proti odporu vody, která šetří klouby a umožňuje cvičení  lidem s mírnými zdravotními obtížemi. Cvičení je intenzivní jako na suchu, jen je vnímáno příjemněji, protože voda zároveň osvěžuje.

Lekce se zaměřuje na redukci váhy, fyzickou kondici a vyrovnání těla.Provádí se různě rychlé pohyby zaměřené na procvičení všech partií těla. Aqua aerobik mohou cvičit jak ženy, tak muži všech věkových i váhových kategorií.

Vodní prostředí a jeho výhody

Nadlehčení-cvičení nezatěžuje kosti, klouby a ani páteř těla.Odpor vody - 12x větší než vzduch, je to dokonalý posilovací stroj.

Díky tlaku vody na povrch těla dochází k mírnému masážnímu efektu a zároveň tedy k lepšímu odbourávání podkožního tuku a formování postavy.U nejistých cvičenců zůstávají pod vodní hladinou skryty kilogramy nadváhy nebo další nedostatky.Ve vodě zvládnete cvičení, které na suchu by bylo velmi náročné.


Co s sebou do bazénu:

Plavky(nejlépe jednodílné), ručník, mýdlo, fén, sáček (igelitovou tašku na boty),přezůvky nebo návleky na boty.
K bazénu - plastovou láhev s vodou obsah 0,3 - 0,5 litru a dobrou náladu. Všeobecné podmínky pro cvičení aqua aerobiku:

Vstup do bazénu je platný pouze s platnou permanentkou nebo rezervací 24hodin předem. Jednorázové vstupy nebo náhrady jsou možné jen po dohodě s lektorkou na uvedeném telefonním čísle na permanentce. Žádáme klienty, aby na své lekce přicházeli 15 minut před zahájením. Klient má právo z důvodu nemoci předat lekci jiné osobě, ta je povinná se lektorce nahlásit, která jí seznámí s podmínkami cvičení v bazénu. Vstupem do bazénu se podrobujete dobrovolně provoznímu řádu bazénu a organizačním pokynům lektorky.* Změnu zdravotního stavu (těhotenství) či zdravotní omezení je účastník povinen nahlásit před začátkem lekce. Cvičí v bazénu na vlastní riziko a zodpovídá za svůj zdravotní stav. Za cennosti a věci odložené v šatně lektor neručí. Permanentka je platná jen na daný den, čas a počet lekcí. Cvičení dětí do 15 let je možné jen v doprovodu osoby starší 18 let, ta za dítě zodpovídá po celou dobu pobytu v bazénu.