....

 

 


Lektorka Lucie Mercová

BAZÉN ZŠ Krušnohorská - na Růžáku - kapacita 20 lidí

Aqua aerobik v přechodové vodě - voda dosahuje od prsou do podpaží. Vhodné i pro neplavce. Pokud máte "respekt" z hluboké vody, doporučujeme právě tento typ cvičení. Ve vodě všude stačíte. Aqua aerobik provozujeme na Růžáku od roku 2009. V lednu 2019 slavíme 10 let !!!!

Lekce se skládá 45 minut cvičení / 5 minut plavání / Vhodné i pro těhotné

Pokud máte nevybrané lekce - můžete je vybrat ještě dle aktuálního rozvrhu  na rezervačním systému v tělocvičně v Carpe diem na Lidické ul. v Karlových Varech do 30.6.2019. Nevybrané lekce se nepřevádí do dalšího kurzu.

Nový kurz školní rok 2019/2020  začne dle rekonstrukce bazénu - ještě nevíme přesný datum - v říjnu 2019

Bázén je od října plně obsazen.
Nyní se můžete emailem přihlásit jako náhradník.
Pokud v říjnu někdo nenastoupíte - ozvu se vám.

Těšíme se na Vás.

Úterý  
18.00-18.50hod.

Lektorka:

Lucie Mercová
I.pololetí
2019/2020

začínáme v říjnu
obsazeno II.pololetí
2019/2020
volná místa upřesníme v lednu 2020

Čtvrtek 18.00-18.50hod.

Lektorka:

Lucie
Mercová

 

I.pololetí
2019/2020

začínáme v říjnu

obsazeno II.pololetí
2019/2020
volná místa upřesníme v lednu 2020

Jaké lekce nabízíme:

Kurz má 16 - 17 lekcí za pololetí. Tento školní rok 2019 - 2020 budu znát přesný počet v září 2019
První týden  se seznámíme s vodou - cvičení aqua aerobiku bez pomůcek - zaměření na posílení core a stability páteře, využití odporu vody a různé hloubky
Druhý týden - cvičení aqua aerobiku s vodní pomůckou žížalou či nudlí, která se noří do vody a posiluje všechny partie těla
Třetí týden - cvičení aqua aerobiku - kruhový trénink - využití dynamiky a pomůcek - činky, packy, disky, nudle, tyče, pásy
Čtvrtý týden - cvičení aqua aerobiku s pásy, které se dávají na ruce , nohy nebo do pasu a posiluje se celé tělo
Pátý týden - cvičení aqua aerobiku s tyčí, disky, činkami a packami a mění se celou hodinu na posílení horní partie těla
Od dalšího týdne - opět opakujeme cvičení od 1 - 5 týden.

Jak vypadá lekce:

Nejprve je nutné organismus zahřát, připravit na zátěž (warm-up).Následuje warm-up 2, kde se intenzita pohybů zvyšuje.Hlavní část hodiny provádíte aerobní cviky, které rozvíjejí sílu a vytrvalost a tvarují postavu.Cvičení se zrychluje, používají se pomůcky.Uvolňovací fáze, relaxace a na závěr se tělo musí znovu zahřát,aby člověk odcházel z bazénu s pocitem tepla.

Aqua aerobic forma pohybu cvičení proti odporu vody, která šetří klouby a umožňuje cvičení  lidem s mírnými zdravotními obtížemi. Cvičení je intenzivní jako na suchu, jen je vnímáno příjemněji, protože voda zároveň osvěžuje.

Lekce se zaměřuje na redukci váhy, fyzickou kondici a vyrovnání těla.Provádí se různě rychlé pohyby zaměřené na procvičení všech partií těla. Aqua aerobik mohou cvičit jak ženy, tak muži všech věkových i váhových kategorií.

Vodní prostředí a jeho výhody

Nadlehčení-cvičení nezatěžuje kosti, klouby a ani páteř těla.Odpor vody - 12x větší než vzduch, je to dokonalý posilovací stroj.

Díky tlaku vody na povrch těla dochází k mírnému masážnímu efektu a zároveň tedy k lepšímu odbourávání podkožního tuku a formování postavy.U nejistých cvičenců zůstávají pod vodní hladinou skryty kilogramy nadváhy nebo další nedostatky.Ve vodě zvládnete cvičení, které na suchu by bylo velmi náročné.


Co s sebou do bazénu:

Plavky(nejlépe jednodílné), ručník, mýdlo, fén, sáček (igelitovou tašku na boty),přezůvky nebo návleky na boty.
K bazénu - plastovou láhev s vodou obsah 0,3 - 0,5 litru a dobrou náladu. Všeobecné podmínky pro cvičení aqua aerobiku:

Vstup do bazénu je platný pouze s platnou permanentkou nebo rezervací 24hodin předem. Jednorázové vstupy nebo náhrady jsou možné jen po dohodě s lektorkou na uvedeném telefonním čísle na permanentce. Žádáme klienty, aby na své lekce přicházeli 15 minut před zahájením. Klient má právo z důvodu nemoci předat lekci jiné osobě, ta je povinná se lektorce nahlásit, která jí seznámí s podmínkami cvičení v bazénu. Vstupem do bazénu se podrobujete dobrovolně provoznímu řádu bazénu a organizačním pokynům lektorky.* Změnu zdravotního stavu (těhotenství) či zdravotní omezení je účastník povinen nahlásit před začátkem lekce. Cvičí v bazénu na vlastní riziko a zodpovídá za svůj zdravotní stav. Za cennosti a věci odložené v šatně lektor neručí. Permanentka je platná jen na daný den, čas a počet lekcí. Cvičení dětí do 15 let je možné jen v doprovodu osoby starší 18 let, ta za dítě zodpovídá po celou dobu pobytu v bazénu.