....
CARPE DIEM-Nordic Walking

NORDIC WALKING


 


Lektorka Lucie MercováLektorka Ivana Hodinová

Nordic walking je chůze se speciálními holemi.

Je vhodný pro muže i ženy všech věkových kategorií, pro sportovce i začátečníky. Může se provádět v průběhu celého roku, na jakémkoli místě a povrchu (hůlky dodávají jistotu i na povrchu hladkém).

Hole rozhýbají až 600 svalů.
Díky holím zapojujete i horní část těla, posilujete až 600 svalů (tj. asi 90 % svalů celého těla) a spalujete až o 40 % více energie. Spalování nezávisí na rychlosti chůze, ale na intenzitě práce horních končetin. Hubnete a zároveň odlehčujete kloubům dolních končetin. Proto je Nordic walking vhodný také pro lidi s nadváhou.

Koupily jste si hole a nevíte, jak na to, poradíme Vám.

Důležitý je výběr holí. Český trh nabízí širokou škálu nordic walking holí, od jednodušších, určených pro začátečníky, až po vysoce kvalitní a extrémně lehké, vyrobené z karbonu či z hliníkových slitin, pro výkonnostní sportovce. Jejich výška by podle odborníků měla být 0,68 krát výška postavy.Madlo hole by mělo dobře ležet v ruce, být asi tři až čtyři centimetry nad poutkem. Poutko má pevně spojovat ruku a hůl a kdykoliv umožnit její uvolnění.

Co s sebou:

Obuv je vhodná nekotníčková, aby umožňovala nášlap přes patu. Na záda malý batoh, do kterého si dáte pití, energetickou tyčinky, pytlík na bačkůrky z hůlky, rukavice apod.

Hůlky můžeme půjčit za 30,- Kč

Procházky :

Sraz v sobotu 8.6.2019 v 9.00 hodin na zastávce Mattoniho nábřeží Karlovy Vary

Nordic walking
Karlovy Vary Mattoniho nábřeží, autobusová zastávka - Všeborovice, Kyselka

Trasa 10,7 km cca 3 hodiny 14 minut
Zpět autobus Kyselka 13:57 směr Karlovy Vary
Rezervace nutná. Děkuji

Individuální lekce, osobní trénink , nácvik práce s holemi:

Nabízíme lekce vy a lektor, lekce pro skupiny. Vybereme vhodnou trasu pro začátečníky i náročné klienty.